JOGA A NESMRTEĽNOSŤ online kurz s Ing.Mgr. Lubomírom Ondračkom od 28.2.2022


Milí priaznivci jógy,

pripravili sme pre Vás ďalší veľmi zaujímavý a jedinečný cyklus prednášok s Ing. Mgr. Lubomírom Ondračkom na tému JOGA A NESMRTEĽNOSŤ, ktorý začína v pondelok 28.2.2022 o 18.00hod. v online priestore. Cyklus prednášok je voľným pokračovaním minuloročného mimoriadne úspešného online kurzu DEJINY JOGY. Je určený tak pre inštruktorov jogy ako aj širokú verejnosť, pre každého kto sa chce viac dozvedieť o nesmrteľnosti z pohľadu jogy a technikách jej dosiahnutia, tak ako sú popísané v pôvodných jogových textoch. Prednášky budú prebiehať každý pondelok od 18.00 do 19.30 hod. (okrem Veľkej noci), účastníkom budú k dispozícii aj zo záznamu.

Kurz povedie vo vedeckých kruhoch známy významný indológ, pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe a popredný odborník v oblasti tantrizmu, hathajógy, šivaizmu a šaktizmu, Ing. Mgr. Lubomír Ondračka. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

„Nesmrtelnost je jedním z nejčastěji zmiňovaných cílů ve středověkých jógových textech. V našem přednáškovém cyklu si ukážeme, jak indičtí jógini chápali nesmrtelnost a jaké cesty k jejímu dosažení používali. Abychom byli schopni docenit originální přínos jógy v otázce nesmrtelnosti, představíme si napřed různá pojetí nesmrtelnosti v indických náboženstvích a následně si vysvětlíme pozitivní obrat k tělu, který nejprve tantrismus a záhy i jóga učinily. Vyložíme si mechanismus nejvýznamnějších technik dosažení nesmrtelnosti (hospodaření s nektarem nesmrtelnosti pomocí muder vadžrólí a khéčarí, ovládnutí živlů a oklamání smrti) a nakonec si ukážeme, že jógin schopný kontrolovat svou smrt mohl volit i jinou cestu než dosažení nesmrtelnosti, totiž dobrovolné ukončení života.

Témy:

1/ Úvod

2/ Prameny a stav bádání

3/ Indická pojetí nesmrtelnosti

4/ Indická pojetí těla a tělesnosti

5/ Jógové tělo a nektar nesmrtelnosti

6/ Vadžrólímudrá

7/ Khéčarímudrá

8/ Ovládnutí živlů

9/ Rozpoznání okamžiku smrti

10/ Ošálení smrti

11/ Nesmrtelnost v současné józe

12/ Jógová sebevražda

Cena: 180 eur

Prihlášky a info: europskajogovaakademia@gmail.com

Po ukončení kurzu účastník obdrží Osvedčenie o jeho absolvovaní v rozsahu 24 hod.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *