DEJINY JÓGY online kurz s Ing. Mgr. Lubomírom Ondračkom 4.3. – 27.5.2021


Milí priaznivci jógy,

s radosťou Vám dávame do pozornosti úplne nový a jedinečný semestrálny online kurz „Dejiny jógy“. Konečne môžeme tento dlho očakávaný kurz zrealizovať, a to aj „vďaka“ tomu, že súčasná situácia nám ponúka možnosti dištančného vzdelávania 😊

Kurz povedie vo vedeckých kruhoch známy významný indológ, pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe a popredný odborník v oblasti tantrizmu, hathajógy, šivaizmu a šaktizmu, Ing. Mgr. Lubomír Ondračka. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

Kurz „Dejiny jógy“ pozostáva z cyklu 13-ich prednášok, ktoré sa uskutočnia v online priestore cez aplikáciu Skype. Prednášky budú prebiehať každý štvrtok od 4.3.2021 do 27.5.2021 v čase 17.00 – 18.30 hod. Ak by ste sa nemohli prednášky zúčastniť, bude Vám k dispozícii nahrávka celý týždeň až do nasledujúcej prednášky.

Kurz ponúka vyčerpávajúci prehľad dejín jógy a jógových techník v rôznych indických tradíciách vychádzajúc z vedeckých poznatkov a mnohoročných skúseností prednášajúceho. Môže byť inšpiráciou k hlbšiemu spoznávaniu jógy a vrelo ho odporúčame každému, koho jóga ako taká zaujíma. Tento kurz Vám môže odpovedať na mnohé otázky nielen filozofické, ale aj týkajúce sa jogových techník a ich zdrojov a veríme, že bude veľkým prínosom na Vašej jógovej ceste. Je vhodný nielen pre inštruktorov a učiteľov jógy, ale aj pre širokú verejnosť.

Témy prednášok:

 1. Úvod: dejiny a skúmanie jógy
 2. Prehľad dejín indického náboženského priestoru
 3. Karma a problém vyslobodenia
 4. Jóga v upanišádach
 5. Ranná buddhistická meditácia
 6. Jóga v Mahábhárate
 7. Jóga v Bhagavadgíte
 8. Sánkhja: filozofia pataňdžaliovskej jógy
 9. Pataňdžaliovská jóga
 10. Tantrická jóga
 11. Vznik hathajógy a ranné hathajógové texty
 12. Hathapradípiká a následné hathajógové texty
 13. Moderná (posturálna) jóga

Cena kurzu (13 týždňov) je 195 €, platba prevodom na účet vzdelávacieho zariadenia (údaje Vám budú zaslané po prihlásení).

Po ukončení kurzu účastník obdrží Osvedčenie o jeho absolvovaní v rozsahu 26 hod.

Prihlasovanie mailom: ada.prockova@gmail.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *