Letný kurz inštruktorov 16. – 21.8.2016


kurz halič

Pre záujemcov o absolvovanie kurzu inštruktorov 1. kvalifikačného stupňa, akreditovaného MŠVVaŠ SR, sme pripravili letné pobytové sústredenie v termíne 16. – 21.8.2016 v Penzióne Zbrojnica v Haliči, v centre malebnej stredoslovenskej prírody. Kurz prebieha veľmi intenzívnou formou, obsahuje výukovú aj praktickú časť z oblasti yogy a jeho súčasťou je aj príprava zo všeobecných športových, pedagogických a iných odborných predmetov. Naším cieľom je poskytnúť naše vedomosti a skúsenosti a pripraviť účastníkov kurzu po odbornej stránke, aby boli schopní vykonávať činnosť inštruktora yogy profesionálne, s úctou a láskou k yoge. Našich kurzov sa zúčastňujú aj tí, ktorí nemajú zatiaľ ambície stať sa inštruktorom, ale chcú sa vzdelávať a získať poznatky pre prehĺbenie vlastnej yogovej praxe. Mnohí z nich sú dnes výbornými inštruktormi 🙂

Výučba a prax prebieha denne od 9,00 do 20,00 hod. s dvomi hodinovými prestávkami. Súčasťou kurzu bude určite aj výlet do krásnej prírody. Večer môžete využiť služby blízkych termálnych kúpalísk.

Prednášky zo všeobecnej časti vedú kvalifikovaní odborníci a ponúkajú základné poznatky z predmetov anatómia človeka, fyziológia telesných cvičení, biomechanika, pedagogika a psychológia športu, diagnostika trénovanosti, výživa, formy regenerácie.

V rámci špecializovanej časti – teória a prax yogy sa budeme venovať týmto témam:

– história a filozofia yogy, významné duchovné osobnosti yogy

– Pataňdžaliho osem stupňov yogy

– šat karmy

– pránájáma – otázka prány v ľudskom tele, význam pri praktizovaní yogy, základné techniky dýchania

– bandhy

– mantry

– mudry

– ásany – základné pozície v sede a ľahu, základné pozície v stoji, rovnovážne pozície, inverzné pozície (správne prevedenie pozícií a prechodov medzi nimi)

– cvičebná zostava Súrjanamaskár

– Rišikéšska zostava

– relaxácia – jej princípy a metódy

– tvorba lekcie yogy, základné princípy vyučovania yogy.

Po absolvovaní kurzu nasleduje samovzdelávanie a záverečná skúška (termín skúšky bude dohodnutý priamo na kurze – jeden deň sobota alebo nedeľa). Skúška pozostáva z písomnej časti (všeobecné predmety), ústnej skúšky z yogy a praktickej časti (schopnosť zostaviť a viesť lekciu yogy pre začiatočníkov).

Po úspešnom absolvovaní všetkých častí kurzu a záverečnej skúšky obdrží absolvent Osvedčenie o kvalifikácii Inštruktor yogy 1. kvalifikačného stupňa.

Kurz je akreditovaný MŠVV a Š SR, číslo akreditácie: 2014-2815/12682:3-30AA

V cene kurzu 520 € je zahrnutá výučba, tréningy počas kurzu, skúška v riadnom termíne, študijné materiály, vydanie certifikátu, občerstvenie a pitný režim počas kurzu.

Ubytovanie (treba si vopred zarezervovať, stačí uviesť na prihláške): 10€/os/noc v dvojposteľovej izbe.

Stravovanie individuálne, možnosť stravovania v penzióne Zbrojnica (denné menu, aj vegetariánska strava podľa výberu), stačí dohodnúť na mieste (nie je v cene kurzu), k dispozícii sú kuchynky na izbách vybavené chladničkou.

Tešíme sa na Vás :-) Namasté :-)

 

Záväznú prihlášku do kurzu si stiahnete tu: prihlaska-kurz-1

Po vyplnení a podpísaní prosíme poslať prihlášku mailom na ada.prockova@gmail.com . Kurz sa uhrádza až po vystavení faktúry, ktorá Vám bude poslaná na základe záväznej prihlášky.

Kontaktné informácie a mapka tu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *