DEJINY JÓGY online kurz s Lubomírom Ondračkom od 23.2.2023


Milí priaznivci jógy,

s radosťou Vám dávame do pozornosti, že po dvoch rokoch opäť otvárame jedinečný online kurz „Dejiny jógy“ 😊 Kurz je určený nielen inštruktotom rôznych štýlov jogy, ale všetkým, ktorí sa zaujímajú o zdroje, z ktorých dnešná joga čerpá, na ktoré nadväzuje, aj tie menej známe, ktoré ju výrazným spôsobom formovali a vytvárali až do dnešnej podoby. Ak Vás zaujíma jogová filozofia a chcete mať potrebný prehľad, absolvovaním tohto kurzu ho môžete získať 🙂

Kurz povedie vo vedeckých kruhoch známy významný indológ, bývalý pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe a popredný odborník v oblasti tantrizmu, hathajógy, šivaizmu a šaktizmu, Ing. Mgr. Lubomír Ondračka. Podrobnejšie informácie o lektorovi nájdete tu.

Kurz „Dejiny jógy“ pozostáva z cyklu 11-ich prednášok, ktoré sa uskutočnia v online priestore cez aplikáciu Skype. Prednášky budú prebiehať každý štvrtok od 23.2.2023 v čase 17.00 – 18.30 hod. Úšastníkom kurzu sú k dispozícii prezentácie z prednášok vrátane nahrávky. Ak by ste sa nemohli prednášky zúčastniť, viete si prednášky vypočuť aj zo záznamu.

Kurz ponúka vyčerpávajúci prehľad dejín jógy a jógových techník v rôznych indických tradíciách vychádzajúc z vedeckých poznatkov a mnohoročných skúseností prednášajúceho. Môže byť inšpiráciou k hlbšiemu spoznávaniu jógy a vrelo ho odporúčame každému, koho jóga ako taká zaujíma. Tento kurz Vám môže odpovedať na mnohé otázky nielen filozofické, ale aj týkajúce sa jogových techník a ich zdrojov a veríme, že bude veľkým prínosom na Vašej jógovej ceste. Je vhodný nielen pre inštruktorov a učiteľov jógy, ale aj pre širokú verejnosť.

Témy prednášok:

1/ Úvod: prameny, metody, dějiny bádání
2/ Jógové prvky ve védské literatuře
3/ Raná buddhistická meditace
4/ Jóga v Mahábháratě a v Bhagavadgítě
5/ Sánkhja: filosofie pataňdžaliovské jógy
6/ Pataňdžaliovská jóga
7/ Tantrická jóga
8/ Vznik hathajógy a rané hathajógové texty
9/ Hathapradípiká a následné hathajógové texty
10/ Jógini a jóga v asketických řádech
11/ Formování moderní jógy

Cena kurzu (11 týždňov) je 198€, platba prevodom na účet vzdelávacieho zariadenia (údaje Vám budú zaslané po prihlásení). Prihláška je záväzná až po úhrade kurzovného.

Prihlasovanie mailom na: europskajogovaakademia@gmail.com